Informacje o kamieniach węglowych i hematycie

Halogenowiec Oolityczny: próbka oolitycznej rudy żelaza hematytowego. Oolity to małe okrągłe kulki chemicznie wytrąconego hematytu. Próbka na zdjęciu wynosi około czterech cali (dziesięć centymetrów), a największe oolity mają średnicę kilku milimetrów.

Hematyt może być łączony z innymi kryształami metafizycznymi, takimi jak kryształ górski, kwarc różany, ametyst, diament z kutasem i cytrynowy, które można wykorzystać do uspokojenia swojej surowej mocy i siły. Z oczywistych powodów kamienie hematytowe nie powinny być czyszczone wodą. Zamiast tego, należy umieścić go na szczycie klastra kwarcowych kryształków lub kamieniach wirowych i przechowywać je przez co najmniej 24 godziny.

Mam na sobie bransoletę z wieloma kamieniami ... Szczerze nie byłem w stanie powiedzieć ci wszystkich ... Z obrazów, które widziałem, jest ametyst, Aventurine, jest jasny i brązowo-złoty Nie sądzę, że jestem Amber ... W każdym razie, jest około 10 kamieni, a następnie dwa małe hematyt nosi między sobą .. Ponieważ jest to hematyt wokół innych kamieni, czy byłoby dobrze nosić przez dłuższy okres czasu? Lubię to, kiedy to się obudzę, nawet jeśli nie wychodzę z domu, gdy widzę kogoś, po prostu zdejmij to na prysznic i / lub spać.

Hematyt może być słabo magnetyczny, ale zwykle nie reaguje wcale na magnes ręczny. Najlepszą cechą diagnostyczną jest kolor. Chociaż kryształy są stalowo szare krawędzie, jeżeli cienkie, wciąż wykazują czerwonawo brązowe zabarwienie, a kryształy wystarczająco duże, aby wykazywały metaliczny połysk, są generalnie odpowiednie również do testu smug. Goethit jest podobny do składu, ale ma szorstką smugę. Cynobar może być pozornie podobny ze względu na czerwony kolor, ale jest to rzadsze minerały o bardzo ograniczonym występowaniu i jest cięższy.


Hematyt ogólnie nie jest przyciągany do wspólnego magnesu. Jeśli masz wiele małych egzemplarzy hematytu z wielu miejsc, umieść je na blacie stołu i przyciągnij magnes blisko nich, większość nie odpowie na magnes. Ci, którzy odpowiedzą, będą mieli słabą do umiarkowanej reakcję - zazwyczaj nie są wystarczająco silni, aby magnes mógł je wyciągnąć ze stołu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Właściwości lecznicze hematytu z uroków światła

Mineralne minerały hematytowe