Właściwości lecznicze hematytu z uroków światła

Hematyt jest obfitym minerałem i najważniejszym minerałem w większości złóż żelaza. Jest to tlenek żelaza o wyglądzie stali od koloru szarego do żelaza. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa krwi, który jest odniesieniem do jego koloru w postaci sproszkowanej. Mężczyźni są często przyciągani do Hematytów iw czasach starożytnych, uważano je za nieocenione dla wojowników, którzy często znajdowali pocieranie ich ciałami przed wielką bitwą, wierząc, że przyniesie to wielką odwagę i ochronę. Dzisiaj mężczyźni i kobiety mieszają je ze srebrem lub złotem lub innymi kamieniami półszlachetnymi i noszą je jako ozdobną biżuterię.

W epoce wiktoriańskiej hematyt był bardzo popularny w całej Europie, szczególnie w przypadku biżuterii żałobnej. Często stosowano je w sztuce dekoracyjnej i do wytrawiania wgłębnego. Dzisiaj hematyt pozostaje popularny w celach ozdobnych i projektowaniu biżuterii, szczególnie w przypadku bransoletek i naszyjników. Chociaż nie jest to znacznie trudne, jest ono raczej trwałe ze względu na brak cięcia. Jego srebrzyste, tytanowe wygląd i wygląd sprawiają, że jest idealny dla wielu mężczyzn wzorów biżuterii, w tym eleganckie i eleganckie mankiety i linki.

Hematyt jest ciemnym, czarnym szarym, nieprzezroczystym kamieniem o metalicznym blasku. Ma niezwykle wysoki połysk, połysk i ma metaliczny połysk, który może wyglądać na srebrny, czysty czarny lub błękit pistoletowy. Współczynniki hematytu wynoszą 6,5 w skali twardości Grube kryształy nadają się do cięcia na kamienie szlachetne. Jest popularny w przypadku biżuterii, jednak ze względu na dużą gęstość, kawałki mogą być ciężkie. Hematyt jest używany do ozdobnych kawałków, a także do kształtowania w naszyjniki, wisiorki i pierścionki. Może być również grawerowany i zawsze cieszy się popularnością w przypadku rzeźbionych sztuk znanych jako intaglio. Wartość Hematytu jest niska, ale pięknie wyryte kawałki są cenione.

W północnej części stanu Minnesota, w stanie Wisconsin i w stanie Michigan Michigan znajdowały się potężne ilości hematytów, a także inne rudy żelaza, takie jak magnetyt, goethyt i sideryt. Chociaż te złoża rud żelaza zostały zmodyfikowane i wzbogacone w wodę gruntową wymywając coraz bardziej rozpuszczalne materiały, wszystkie one powstały jako złoża osadów morskich w płytkich dorzeczy wczesno proterozoicznych (2,5 do 1,6 miliarda lat temu). Wzrost i upadek górnictwa Iron Range pozostawał gospodarczym tłem serca w regionalnej gospodarce regionu, ale te depozyty odgrywały również kluczową rolę historyczną na arenie światowej. Podczas II wojny światowej rudy z Iron Range dostarczyły większość stali do czołgów, samolotów i okrętów wojen sojuszniczych. Bez tych depozytów, historia świata mogła mieć tragicznie inny szlak.

Często jest to rzeźba, kamea, intaglios i koraliki. Duże kamienie są używane jako ozdobne kamienie do rzeźbienia wspaniałych figur i rzeźbiarzy. Koraliki są wykonane i utwardzone z pasty tego minerału. Może to być owalna, okrągła, barokowa, wiórowa lub dowolny inny kształt. Rozmiar może wahać się od 2 mm do 10 mm. Są one szeroko stosowane w biżuterii kostiumowej. Bransolety i naszyjniki z koralików są również popularne wśród kobiet w różnych krajach.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Informacje o kamieniach węglowych i hematycie

Mineralne minerały hematytowe